Nie da się ukryć, że tylko odpowiednio dostosowana do danych pomieszczeń wentylacja, która nie jest zagrzybiona i zapleśniała, da najlepsze efekty, jeśli chodzi o komfort przebywania w określonym pomieszczeniu. Trzeba bowiem podkreślić, że czyste powietrze to podstawa dobrego samopoczucia. Poniżej przedstawimy Wam możliwości, które oprócz dobrej wentylacji wspomogą Was w walce z zanieczyszczonym powietrzem.

Oczyszczacze powietrza sposobem na pyłki i roztocza

Sama wentylacja, choć skuteczna, nie zawsze jest w stanie wyeliminować z pomieszczeń niechciane zarodniki pleśni, wirusy, bakterie czy sierść zwierząt. Chcąc wyeliminować wymienione zanieczyszczenia, warto pokusić się o zakup odpowiednich oczyszczaczy powietrza, które z pewnością sobie z nimi poradzą. Poza podstawową zaletą, jaką jest oczyszczenie powietrza, sprzęt ten ma również jedną główną wadę – cena. Ta waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych i uzależniona jest od stopnia zaawansowania maszyny oraz funkcji dodatkowych.

Warto podkreślić, że wspomniane urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, co sprawia, że nawet starsze osoby i dzieci poradzą sobie z jego obsługą.

Zanim jednak kupicie oczyszczacz, zapoznajcie się z instrukcją obsługi, w której napisane będzie, jak duże pomieszczenie jest w stanie oczyścić. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj filtrów, jakie posiada. Te bardziej zaawansowane i droższe modele wyposażone są w filtry węglowe, które poza drobnoustrojami i innymi zanieczyszczeniami pochłaniają również brzydkie zapachy, takie jak dym papierosowy czy spalenizna, jak również różnego rodzaju cząstki, które unoszą się w powietrzu.

Idealne powietrze – czy takie istnieje?

Patrząc na otoczenie, w którym pełno jest zanieczyszczeń, zapewne zastanawiasz się, czy idealnie czyste powietrze w ogóle istnieje? Nie będziemy ukrywać – odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna. Odpowiadając na nie warto podkreślić, że idealna wilgotność powietrza waha się między 30 a 65%. Takie warunki sprzyjają nie tylko lepszemu oddychaniu, ale również są doskonałe dla podłóg i mebli.