Błędy pojawiały się i pojawiać się będą. Nieważne, czy będziemy mówić o wentylacji czy układaniu płytek. Najważniejszym jest jednak, aby posiadając odpowiednią wiedzę eliminować je zanim się pojawią. Dlatego też dziś chcemy poruszyć temat odpowietrzania pionów kanalizacyjnych oraz materiałów, które należy wykorzystać do budowy pionów wentylacyjnych. Zostańcie z nami, a na pewno dowiecie się wielu ciekawostek, które pozwolą Wam podjąć odpowiednie decyzje.

Piony kanalizacyjne – dlaczego warto je odpowietrzać?

Zapewne zdziwicie się, że kanalizacja również powinna być wentylowana. Pamiętajcie zatem, aby każdy pion był wyposażony w kominy odpowietrzające. Tam, gdzie nie będzie to możliwe, należy zastosować zawory napowietrzające. Dlaczego wentylowanie kanalizacji jest tak ważne? Otóż brak wentylacji spowoduje, że do mieszkania będą przedostawać się wyziewy z instalacji. Wentylację kanalizacji należy wyprowadzić ponad dach. Jest to bardzo ważne. Nie mogą kończyć się na poddaszu, które na ten moment nie jest użytkowane.

Odpowiednie wyroby to podstawa sukcesu

Kominy są niezwykle ważne w każdym budynku, bez względu na to czy są to kominy wentylacyjne czy inne. Należy zatem pamiętać, aby wybierać do ich budowy odpowiednie materiały. Jeśli zatem kupujecie materiały budowlane, a nie znacie się na tym, zapytajcie fachowców. O pomyłkę bowiem nie trudno, a kominy wentylacyjne buduje się z zupełnie innych materiałów, niż spalinowe czy dymowe. Zarówno kominy spalinowe, jak i dymowe muszą być wykonane z określonych materiałów. Nie można zatem użyć do ich budowy pustaków wentylacyjnych, ponieważ może to zagrażać życiu i zdrowiu użytkowników budynku.

Jeśli dojdzie do takiej pomyłki i komin spalinowy zostanie wybudowany z pustaków wentylacyjnych, należy natychmiast wyposażyć go w przewody spalinowe. Nie zawsze jednak można to zrobić, ponieważ pustaki wentylacyjne mogą mieć zbyt małe średnice.