Zła wentylacja bardzo często jest powodem pojawienia się chorób, czy złego komfortu snu. Może również wywołać bóle głowy, spadek koncentracji, senność i ogólne zmęczenie. Warto zatem zastanowić się jak zadbać o ten aspekt, aby powietrze nie było nie tylko zanieczyszczone, ale również żeby było odpowiednio nawilżone.

Uważajmy na parę wodną

Nie da się ukryć, że nadmierne nawilżenie powietrza, podobnie, jak jego suchość mogą mieć zły wpływ na zamieszkujące dane pomieszczenie osoby. Para wodna jest bowiem pożywką dla błąkających się po domu zalążkach roztoczy i pleśni. Warto zatem dbać o powietrze w domu. Należy podkreślić, że nie tylko wilgotność jest tutaj ważna. Szczególną uwagę domownicy powinni zwracać na czystość otaczającego ich powietrza. Chodzi głównie o to, aby zadbać o minimalizację obecności CO2. Z pomocą przyjdzie tutaj oczywiście odpowiednio dobrana wentylacja. Można jednak pokusić się również o wspomożenie jej w walce z “brudnym powietrzem”.

Kwiaty doskonałym sposobem na oczyszczenie powietrza

Zapewne na biologii uczono Was, że rośliny pochłaniają dwutlenek węgla. Możecie to sprawdzić na własnej skórze. Wystarczy postawić kilka kwiatków w pomieszczeniu, gdzie jest wysokie stężenie CO2 i po kilku godzinach sprawdzić odpowiednią aparaturą. Na pewno stężenie opadnie. Jeśli nie macie aparatury, wystarczy posiedzieć w danym pomieszczeniu. Zapewniamy, że będziecie się o wiele lepiej czuć.

O kwiaty warto zadbać również w biurach, ponieważ te pochłaniają poza CO2 również inne substancje szkodliwe, takie jak amoniak, który wydzielany jest przez urządzenia biurowe. Wystarczy zatem postawić sobie w biurze kilka kwiatów, a zmiana jakości powietrza będzie widoczna już po kilku minutach.

Jakie kwiaty kupić, aby jak najlepiej wykorzystać ich właściwości chłonne? Ogrodnicy polecają skrzydłokwiat, jak również figowce, które doskonale niwelują formaldehyd zawarty w papierosach. Doskonale również sprawdzą się paprocie, czy dracena, która doskonale pochłania bakterie.